MINI

Новий MINI Electric Pacesetter.

Спортивний електромобіль, натхненний JCW.

Електричний MINI Electric Pacesetter стає офіційним автомобілем безпеки гоночної серії ABB FIA Formula E World Championship. Спортивний сейфті-кар пов'язує багату гоночну історію John Cooper Works з електрифікованим майбутнім MINI.

Що нового?

  • Основою для MINI Electric Pacesetter виступив новітній MINI Cooper SE.
  • Автомобіль безпеки на 130 кг легше стандартного MINI Cooper SE.
  • Розгін з 0 до 100 км/год займає всього 6,7 секунди.

Що важливо?

  • У створенні MINI Electric Pacesetter брали участь підрозділи MINI Design і BMW Motorsport, а також Міжнародна автомобільна федерація (FIA).
  • Дебют MINI Electric Pacesetter відбудеться 10 квітня 2021 року на етапі Formula E в Римі.

Електрика і John Cooper Works: нова формула швидкості. 

Бернд Кьорбер, глава MINI: «Стандартний MINI Electric став втіленням задоволення від керування автомобілем і електричної мобільності. Новітній MINI Electric Pacesetter робить ще один крок вперед, поєднуючи в собі філософію бренду John Cooper Works і відповідальне ставлення до навколишнього середовища. Звичайно, він був розроблений суто для автопарку безпеки Formula Е і не призначений для використання на дорогах загального користування. Однак MINI Electric Pacesetter розкриває один із напрямів, в якому могла б рухатися електрифікація бренду JCW».

Виразний дизайн екстер'єру.

Яскравий образ MINI Electric Pacesetter підкреслюють такі фірмові штрихи, як круглі фари і шестикутна панель з вентиляційними отворами. Розширені колісні арки і аеродинамічний спліттер - відсилання до ДНК бренду John Cooper Works. На електричне «серце» сейфті-кара натякають логотипи і мінімальна кількість повітропроводів переднього бампера, необхідних для охолодження агрегатів. У капот інтегровані білі проблискові маячки. Ще один яскравий акцент - смуги MINI на капоті і даху.

Продумана аеродинаміка надає вигляду MINI Electric Pacesetter динамічності. Легкі колісні диски діаметром 18 дюймів пофарбовані в контрастне поєднання оранжевого і чорного кольорів. Такі аеродинамічні елементи, як спойлери і спідниці, надруковані на 3D-принтері, а жовті лінії на боковинах наочно показують, в яких зонах проходить повітряний потік на великій швидкості.

Філософії MINI Electric і John Cooper Works злилися воєдино в забарвленні кузова MINI Electric Pacesetter. Основний колір автомобіля - сріблястий матовий, а задня частина електромобіля виділяється графічною комбінацією відтінків Highspeed Orange і Curbside Red metallic. Контраст між матовою і глянсовими поверхнями додає візуальної динаміки. А завершують спортивний образ логотипи партнерів Formula E й офіційна символіка автомобілів безпеки.

Велике антикрило на даху, що включає світлосигнальні маяки і додатковий повітропровід, було виготовлено методом 3D-друку на заводі в Оксфорді. Широкі задні арки плавно переходять в розвинений дифузор, а через вирізи на задньому бампері проглядаються гоночні шини. Електричну концепцію MINI Electric Pacesetter окремо підкреслюють яскраво-жовті акценти і відсутність вихлопних патрубків.

Максимально полегшений інтер'єр.

У салоні MINI Electric Pacesetter не залишилося жодного зайвого грама. Задній ряд сидінь був видалений заради полегшення конструкції. Кокпіт формується гоночним кріслом з шеститочковими ременями безпеки, спортивним кермом з елементами з карбону і цифровою панеллю приладів. 

На місці основного інформаційного дисплея - панель з вуглепластика. На центральній консолі з'явилися блок органів управління сигнальними лампами, а також важелі перемикання передач і ручного гальма. Дверні панелі виконані з карбону, а замість класичних дверних ручок використовуються легкі тканинні стропи. Каркас безпеки - необхідний елемент на гоночному треку. 

Центральна частина керма, панель управління сигнальним обладнанням, поверхня центральної консолі і дверна панель з боку водія виготовлені на 3D-принтері. Накладки спортивного сидіння з незвичайною структурою можна налаштовувати в залежності від фізіології і особистих переваг пілота. 

Завжди готовий до гонки завдяки ноу-хау BMW Motorsport. 

За яскравою зовнішністю MINI Electric Pacesetter ховається багаторічний досвід BMW Motorsport. Завдяки великому полегшенню конструкції електромобіль важить лише 1230 кг - на 130 кг менше стандартного MINI Cooper SE.

Допрацьована електрична силова установка розвиває 184 кінських сили і 280 Нм крутного моменту. Це дозволяє MINI Electric Pacesetter розганятися з 0 до 100 км/год за 6,7 секунди (на 0,6 секунди швидше MINI Cooper SE), а з 0 до 60 км/год - за 3,6 секунди (на 0,3 секунди швидше MINI Cooper SE). Завдяки високому крутному моменту й ефективній трансмісії сейфті-кар прискорюється з 80 до 120 км/год за 4,3 секунди (на 0,3 секунди швидше MINI Cooper SE).

Гоночну підвіску можна відрегулювати на стиснення і відбій, а також по висоті і куту розвалу коліс. Рецепт неймовірної керованості - спортивні важелі підвіски, збільшена на 10 мм ширина колії, чотирипоршневі гальмівні механізми і колісні диски MINI John Cooper Works GP. Шини Michelin Pilot Sport розмірності 245/40 R18 аналогічні тим, що використовуються в болідах Formula E.