MINI Cooper SE

Системи працюють, ми подорожуємо. Як засновник «Шагу» Дмитро Корчевський автоматизував бізнеси.

Дмитро Корчевський і його дружина Анастасія Каменська керують Комп’ютерною академією «Шаг» з 95 філіалами в 20 країнах світу й відкривають інноваційні загальноосвітні школи для дітей IT Step School. Ще в них є готель, ресторан і медичні центри в Києві та Одесі. Дмитро й Анастасія багато подорожують і особливо люблять робити це машиною – MINI JCW Анастасії. На ній вони проїхали всю Європу й багато разів їздили своїм улюбленим маршрутом Київ – Барселона.

У партнерському проєкті MINI та MC.today Дмитро й Анастасія розповіли, як побудувати бізнес так, щоб вистачало часу подорожувати й насолоджуватися життям і чому важливо робити те, чого раніше ніхто не робив.

Історія Дмитра й Анастасії відкриває новий спільний проєкт MINI та MC.today. Він присвячений українським підприємцям – власникам MINI, які постійно розвиваються й рухаються вперед. Так само як це роблять автори першого електричного MINI Cooper SE, що забезпечили нову модель легендарної машини інноваціями, але зберегли харизматичний дизайн і керованість, як у перегонового карта.

Класична освіта не працює. Як ми створюємо школи з навчанням у віртуальній реальності.

Коли я вступив до університету, то зрозумів, що класична система освіти не дає прикладних знань. І що таких, як я – людей, які хочуть програмувати, але не можуть навчитися цього в університеті, – багато. Якось вночі я прокинувся, розбудив Настю й кажу: «Давай академію відкриємо?» Вона сказала, що ідея класна, але нумо спати. Так ми вирішили відкрити «Шаг» – щоб люди навчалися писати програми, робити бази даних і створювати продукти, а не теорії.

Комп’ютерну академію, де здобути ІТ-освіту можуть люди у віці від 15 до 55 років, ми відкрили в 1999 році в Одесі й за рік почали її розширювати. Нині в нас 95 філіалів у 20 країнах. Думаю, позначку в 100 ми подолаємо ще цього року.

На додаток до академії цього року ми відкрили десять загальноосвітніх шкіл для дітей – IT Step School і одну дистанційну Unicorn school – там навчаються діти, які не хочуть ходити до звичайних шкіл, і ті, хто з батьками живуть за кордоном – на Балі, у Таїланді.

Я давно придивлявся до шкільної освіти – у нас троє дітей. Завжди було цікаво, чому діти люблять ходити до «Шагу», але ненавидять школу. Я навіть погрожував сину, що не пущу до академії, якщо він прогулюватиме уроки.

Ми з командою сформували свій підхід, якою має бути шкільна освіта здорової людини. У нас немає домашніх завдань, діти роблять усі завдання в школі. Ще в навчанні діти мають користуватися сучасними технологіями. У нас кожна дитина за партою має комп’ютер і планшет. Якщо у звичайній школі на уроці географії дітям просто розповідають про моря й океани, то в нас вони за допомогою VR-шоломів гуляють Єлисейськими полями, можуть поблукати в джунглях або «зазирнути» всередину людини на уроці біології.

" Інноваційність мого підходу до освіти – не у використаній віртуальної реальності або планшетів. Інновації – це коли ви робите щось, чого до вас ніхто не робив.

Ще 15 років тому ніхто не розглядав навчальні заклади як центри інновацій. Щоб успішно конкурувати, треба постійно пропонувати ринку щось нове. Тому «Шаг» і «злетів». У наших школах інновації в способі мислення, технологіях, методологіях. Наприклад, ми зробили власну розробку – профорієнтаційний паспорт. Пройшовши спеціальний тест з відкритими запитаннями, дитина може за 45 хвилин побачити розкладку, наскільки їй підходять 680 професій. Скажімо, програміста – на 80%, дизайнера – на 25%, а архітектора – на 95%.

Освіта має подобатися дітям. І в неї повинна бути мета. Наша мета: випустити гармонійну, самодостатню, здорову, матеріально й духовно вільну людину, яка вміє любити, дружити, створювати й бути корисною для суспільства.

MINI Cooper SE

Автоматизували процеси в усіх бізнесах – з’явився час на хобі й подорожі.

Окрім освітніх проєктів, ми маємо ще кілька бізнесів – готель і ресторан у Києві, медичні центри в Києві й Одесі. Там ми також займаємося інноваціями – виробляємо технології й медичні пристрої. У Насті освіта біотехнолога, це її сфера. Наприклад, нині працюємо над пелетами, що нормалізують баланс гормонів у організмі. У жовтні збираємося почати клінічні дослідження.

Усі процеси автоматизовані – починаючи від навчання нових викладачів і закінчуючи вимірюванням показників ефективності. Це і є моя філософія як бізнесмена: мають працювати системи, а люди – їх обслуговувати. І не навпаки. Життя одне, і треба його прожити із задоволенням. Така можливість є, якщо ви навчили працювати системи замість себе.

У добі всього 24 години, а в нас 95 філіалів  «Шагу», і це не рахуючи інші бізнеси. Якщо я по дві-три хвилини подумаю про кожен філіал, робочий день закінчиться. Ми зайнялися автоматизацією після п’ятого філіалу. Спочатку це була всім відома програма 1С, пробували різні CRM-системи.

Років вісім тому ми серйозно взялися за це питання. Нині в нас близько 20 систем, що дозволяють бізнесу працювати швидко й безперебійно. Це системи підбору персоналу, інтеграції нових співробітників у компанію, адаптації контенту, аналізу інновацій, аналітики, контролю процесів тощо.

Наприклад, система інтеграції нових співробітників. Якось я задумався, що коли до нас приходить нова людина, то вона нічого не знає про наші продукти й підходи до роботи. Місяць-два йдуть на навчання. Проте, поки вона навчається працювати, я плачу їй зарплату.

MINI Cooper SE

Щоб виправити це, ми розробили Sintegrum – систему, що сама навчає співробітника всього необхідного. Перед першим робочим днем він має пройти навчальний трек, що містить матеріали, розбиті на модулі. Після кожного модуля треба пройти випробування: відповісти на відкриті запитання в тесті, написати есе або записати відеоінтерв’ю.

Такі треки є для кожної позиції – викладач, менеджер з продажу, директор філіалу тощо. Ця система в десять разів збільшила нашу ефективність і дозволила дуже швидко рости: нові співробітники почали значно менше помилятися вже з перших днів.

Зовсім нещодавно ми автоматизували сам рекрутинг. Треба було за три місяці набрати викладачів у десять шкіл, а для цього провести близько 10 тис. співбесід. Вкластися в такий термін було неможливо, тому ми створили систему: кандидат проходить співбесіду онлайн і відповідає на запитання HR-спеціаліста не в реальному часі, а в запису. Система аналізує відповіді, і HR отримує повний звіт про кожного кандидата. Нині в такий спосіб рекрутер може проводити понад 1 тис. співбесід на місяць.

В усіх своїх бізнесах ми робимо все, щоб замінити дорогий і не завжди надійний людський ресурс системою. Люди лінуються, помиляються, хворіють, можуть красти. Система – точна й надійна. Я думаю, що якби наші бізнеси не були автоматизовані, у нас було б у десять, а може, і в 50 разів менше співробітників. Ми би просто не виросли так сильно.

Завдяки автоматизації процесів я маю час навчатися грати на скрипці, кататися на велосипеді, займатися з тренером. Багато подорожуємо – на рік витрачаємо на перельоти близько €50 тис. Об’їхали 90 країн. Ми можемо полетіти до філіалу «Шагу» в Сіетл, потім вирішити заїхати в улюблений ресторанчик у Нью-Йорку, звідти – до філіалу в Тихауну (Мексика), в інший філіал до Ріо-де-Жанейро, далі – в Камбоджу.

У нас немає поняття роботи з десятої ранку до сьомої вечора. Ми прокидаємося вранці й починаємо спілкуватися з людьми – десь відбувається будівництво, десь треба поговорити з директорами філіалів і дати поради. Наші бізнеси не зупиняться без нас, але займатися ними нам цікавіше, ніж лежати на пляжі.

MINI Cooper SE

Як ми подорожуємо на MINI.

Ми обожнюємо подорожувати машиною. Проїхали так усю Європу. У мене Tesla, в Анастасії MINI JCW, який ми купили в 2017 році. Подорожуємо Європою саме на цій машині. На Tesla далеко не поїдеш – заряду по паспорту вистачає на 500 км, але для їзди містом – на 300–350 км.

Анастасія: MINI – дуже харизматична машина. Мені подобається, що вона швидка, не їсть багато бензину й маленька: припаркуватися можна де завгодно. У Києві люди впізнають мене по машині. Вона яскраво-жовта з написом Step. Друзі показують своїм друзям: «Дивись Настя Каменська поїхала». Незнайомі люди підходять до мене де-небудь у ресторані й говорять: «А ми вас знаємо! Ви Настя Каменська, у вас прекрасний MINI».

Ми дуже любимо наш MINI й вирішили, що буде чудово відчути нові емоції з електричним MINI Cooper SE. Їздили на ньому тиждень. Водили по черзі, і обом дуже сподобалася машина. Насті було незвично їздити в безшумній машині – вона любить слухати звук мотора. А я після Tesla до цього звик.

Анастасія: Машина маленька й компактна, її легко паркувати. Цифрова приладна панель, що з’явилася в цій моделі, дуже зручна. В електричному MINI один великий екран, не треба переводити погляд з одних приладів на інший. А ще я бачу його у просвіті керма, у моїй машині частина приладної панелі закриває кермо. В електро-MINI дуже симпатичний дизайн, гарні футуристичні диски на колесах. Коли ми їздили на ньому, люди звертали увагу. У своєму MINI я кілька років тому поміняла задні ліхтарі зі звичайних на ті, що з британським прапором. Мені вони дуже подобаються, і круто що в електро-MINI теж такі ліхтарі та взагалі хороше світло.

За тиждень, коли ми користувалися електро-MINI, заряджали його один раз. І не тому що він розрядився, а про всяк випадок. Ми їздили на ньому на роботу, у ресторан, у свій готель. За тиждень наїздили 150 км.

Tesla весь цей час стояла в гаражі. Я отримував задоволення від водіння – MINI динамічна, розганяється до 100 км/год за 7 секунд, у неї зручні крісла. Не підстрибує на поворотах і досить маневрова.

Машина дає нам свободу, ми їдемо куди хочемо, зупиняємося переночувати й поїсти де хочемо. Не подобається – їдемо геть. Один з улюблених маршрутів останні років п’ять – Київ – Барселона. У подорожах народжуються й нові ідеї. Так ми вирішили зробити літні табори для дітей у «Шагу». Їхали на нашому MINI, обговорювали справи в академії та подумали: треба зробити літні табори для дітей. Настя записала відео, як я розповідаю ідею, ми розіслали його директорам філіалів – і через два тижні запустили проєкт. Тепер діти їздять і знайомляться зі світом ІТ до Японії, США, Сингапуру, Малайзії.

MINI Cooper SE

Як у машині, так і в житті важливий двигун. Для нас це інновації, робити те, чого ще ніхто не робив, бачити, як змінюється наш бізнес, як ростуть учні та студенти. Усе, що ми робимо, приносить нам радість – ми цьому навчилися.

 

У MINI впевнені, що майбутнє – світле й екологічно чисте. Тому команда британського бренду розробили першу електричну модель MINI Cooper SE. У новій машині зберегли харизму й азарт, притаманні культовим MINI: у Cooper SE класичний дизайн, чудова керованість завдяки низькому центру тяжіння, і він розганяється від 0 до 100 км/год за 7,3 секунди.

 

Водночас модель забезпечили цифровою приладною панеллю й системою управління рекуперацією енергії під час гальмування (система дозволяє водієві отримувати більше енергії від гальмування й у такий спосіб збільшувати запас ходу авто, термін служби батареї та гальмівної системи. – Прим. ред.). Ще в MINI Cooper SE завдяки майже безшумній роботі двигуна дуже тихо, отже, міська метушня залишається за його вікнами. І все це з нульовими викидами вихлопних газів у атмосферу.

Прийняти несподіване, відчути нове, переосмислити теперішнє і водночас залишитися вірним собі – саме такою має бути еволюція, вважають у MINI.

 

 

Фотографії Ігоря Тишенка.